۹ کتاب طراحی جدید تفکر که باید در سال ۲۰۲۰ خوانده شود

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

بسیاری از لیست های کتاب های تفکر در طراحی ، عناوین مشابه را حفظ می کنند ، از جمله درباره آلن کوپر درباره چهره ، استیو کروگ Don’t Make Me Think و Don’s Norman Norman’s Design of Things Things. این کتاب ها همه به عنوان خوانده شده ضروری است ، اما تعداد زیادی کتاب طراحی دیگر نیز منتشر می شود که هر سال نیز سزاوار توجه هستند.

امیدوارم کتاب هایی که خدمتتان معرفی می شود بتواند شما را در ساخت نرم افزار و برنامه اختصاصی و یا طراحی برنامه نویسی اختصاصی راهنمایی کند.

هدف این لیست برجسته کردن برخی عناوین کمتر شناخته شده ، بیشتر از یک یا دو سال گذشته است که ارزش وقت شما را دارند. کتابهایی که در اینجا توصیه می شود شامل مباحثی از جمله روانشناسی طراحی ، طراحی فراگیر و نوشتن UX است و همه در پیشرفت درک و تفکر شما درباره طراحی اثبات می شود.

در اینجا کتابهایی که ما در مورد آنها بحث خواهیم کرد:

طراحی تجربه های جی. رابرت راسمن و متیو دی دوبرن
عدم تطابق: چگونه طراحی اشکال شامل ورود توسط کت هولمز
طراحی فراگیر برای دنیای دیجیتال: طراحی با قابلیت دسترسی در ذهن توسط Regine Gilbert
Writing is Designing: Words and the Experience User by Michael J. Metts and Andy Welfle
میکروکروپی: راهنمای کامل توسط Kinnerest Yifrah
100 چیزی که هر طراح باید درباره مردم بدانید توسط سوزان م. وینشنک
قلاب: نحوه ساخت محصولات عادت سازی توسط Nir Eyal
کاربر دوستانه توسط Cliff Kuang و Robert Fabricant
توسط طراحی توسط مایک مونتیرو ساخته شده است
بیایید شیرجه بزنیم!

1. طراحی تجربه های جی. رابرت راسمن و متیو دی دوبرن
طراحی تجربه یک کتاب عالی برای دانش آموزان و شروع طراحان UX است – و هر کس دیگری که در ایجاد تجربیات مردم سهیم باشد ، دوست خواهد داشت.

جلد کتاب برای طراحی تجربه های J. Robert Robert Rossman & Mathew D. Duerden

نویسندگان همکار J. Robert Rossman و Mathew Duerden استادان هستند و از رویکرد هوشمندانه اما کاربردی در مورد موضوع خود استفاده می کنند ، که به آنها این امکان را می دهد تا تئوری ها و روش های مختلفی را برای طراحی تجربیات ترسیم کنند و توضیح دهند که چگونه می توان این اطلاعات را برای پروژه بعدی شما عملی کرد.

شاید مفیدترین کتاب ، چارچوبی از پنج نوع تجربه مختلف از “پروازی” گرفته تا “تحول گرا” را ارائه دهد که چشم اندازی کاملاً جدید در مورد آنچه طراحی می کنید به شما ارائه می دهد.

2. عدم تطابق: طرز طراحی نحوه ورود توسط کت هولمز
در حالی که طراحان UX و UI سالهاست که گره می زنند طراحی قابل دسترسی و فراگیر را طراحی می کنند ، اما این بندرت به ندرت همان اندازه که فعال بوده است مورد توجه واقع شده است. با این وجود ، هر چه جهان به فناوری دیجیتال وابسته می شود ، ضرورت درک و تأمین نیازهای همه از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارد.

جلد کتاب برای عدم تطابق توسط کت هولمز

در مورد عدم تطابق ، طراح کات هولمز معتقد است که طراحی فراگیر هنگام نزدیک شدن به طراحی محصولات جدید نباید به عنوان یک امکان پذیر باشد ، بلکه هنجار است. این نه تنها باعث ایجاد تجربیاتی خواهد شد که برای همه مناسب باشد ، بلکه به راه حلهای خلاقانه ای منجر می شود که منجر به محصولات خلاقانه تری می شوند. این کتاب چشم طراحان را باز می کند تا چطور ممکن است افراد محصولی را که محصولی را که می آفریند ، حذف کنند و چگونه می توانند با گسترش روشهایی که در مورد کاربران خود می اندیشند ، اصلاح کنند.

3. طراحی فراگیر برای دنیای دیجیتال: طراحی با قابلیت دسترسی در ذهن توسط Regine Gilbert
حتی اگر می خواهید طراحی های شما را شامل شود ، موارد بسیاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. در طراحی فراگیر برای یک دنیای دیجیتال ، طراح و استاد UX رجین گیلبرت شبکه گسترده ای را برای گفتگو درمورد انواع مختلفی از موضوعات دستیابی که ممکن است افراد هنگام استفاده از یک محصول دیجیتال با آنها روبرو شوند ، بحث می کند.

جلد کتاب برای طراحی فراگیر برای یک دنیای دیجیتال توسط Regine Gilbert

از نقص بینایی تا مهارت های حرکتی محدود ، گیلبرت در مورد چالش های مختلفی که ممکن است کاربران با آن روبرو شوند بحث می کند و راه حل ها و بهترین روش ها را برای اطمینان از طراحی شما در اختیار آنها قرار می دهد و بنابراین برای همه کاربران قابل استفاده است.

این کتاب همچنین در مورد دستورالعمل های سازگاری وب برای کشورهای مختلف بحث می کند و حتی به طور خلاصه به بررسی طراحی فراگیر برای فناوری های جدیدتر ، مانند AR و VR می پردازد. این راهنما راه حل های عملی را ارائه می دهد که می خواهید در پروژه بعدی خود پیاده سازی کنید.

4. نوشتن در حال طراحی است: کلمات و تجربه کاربری مایکل جی متس و اندی ولفل
در چند سال گذشته ، مشاغل بیشتر و بیشتری با عنوان UX Writer ایجاد شده است. این با واقعیت صحبت می کند که کلمات به عنوان تصمیماتی در مورد اینکه چه عناصر طراحی به کجا می روند ، برای تجربه کاربر مهم هستند. با این حال ، بسیاری از تیم های UX هنوز هم از این نکته که کلمات به کار رفته در طرح هایشان به شکل دادن به تجربه کاربر کمک می کند ، غافل هستند.

جلد کتاب برای نوشتن توسط Michael J. Metts & Andy Welfle طراحی شده است

با نویسندگی در حال طراحی است ، مایکل متس و اندی ولفل نویسندگان UX قصد دارند این برداشت را تغییر دهند. آنها استدلال می کنند که کلمات باید همانند سایر جنبه های تجربه کاربر یک محصول توجه جدی داشته باشند و نوشتن باید مراحل مشابه را طی کند ، از استراتژی و توسعه گرفته تا تحقیقات کاربر گرفته تا ایجاد صدا و صدای محصول.

این کتاب همچنین شامل یک فصل در مورد تمایل ، که در آن لزوم در نظر گرفتن چگونگی تأثیر کلمات در دسترسی ، از جمله استفاده از ضمایر و تأیید هویت های مختلف کاربران ، مورد بحث قرار می گیرد.

5. میکروسکوپ: راهنمای کامل توسط Kinnerest Yifrah
کتابچه راهنمای میکروسکوپ Kinnerest Yifrah ، نویسنده UX اسرائیلی ، استاندارد طلایی نوشتن UX محسوب می شود. نسخه دوم که اخیراً منتشر شده است ، ضروریات نوشتن UX را شامل می شود ، از جمله ایجاد صدا و صدای پروژه شما ، نوشتن همه چیز از پیام های خطا گرفته تا دکمه ها و نحوه استفاده از نوشتن برای راهنمایی کاربران از طریق کارها.

جلد کتاب برای میکروکوپی: راهنمای کامل اثر Kinnerest Yifrah

این کتاب پر از مثال است و همچنین شامل دستورالعمل ها ، لیست های چک و دستورالعمل های مرحله به مرحله است تا اطمینان حاصل شود که می توانید برای هر قسمت از تجربه کاربر کپی موفقیت آمیز بنویسید. این کتابی است که نویسندگان UX و هر کس دیگری که برای محصولات دیجیتالی میکروسکوپ می نویسد ، بارها و بارها به آن مراجعه می کنند.

6. 100 چیزی که هر طراح باید توسط مردم سوزان م. وینشنک در مورد مردم بداند
اگر شما برای افراد طراحی کنید ، ضروری است که روانشناسی را درک کنید ، و روانشناس طراحی ، سوزان وینشنک سالها را صرف توضیح در مورد چگونگی تأثیر روانشناسی در نحوه تعامل کاربران با طراحی می کند. 100 موردی که لازم است طراحان درباره مردم بدانند از ابتدای انتشار در سال 2011 بسیار ضروری بوده است و اخیراً امسال با نسخه دوم به روز شده است.

جلد کتاب برای 100 چیزهایی که همه طراح ها باید درباره مردم بدانند توسط سوزان M. وینشنچ

این کتاب 100 واقعیت را در مورد درک مردم ، خاطرات ، انگیزه ها ، توجه ، احساسات و فرآیندهای تفکر ارائه می دهد که برای طراحان مفید است تا هنگام ایجاد محصولات خود به خاطر داشته باشند. هر واقعیت به صورت جداگانه در چند صفحه ارائه شده است و به راحتی می توان اطلاعاتی را که مربوط به مسئله طراحی شما در حال کار بر روی آن هستید ، آسان تر است.

7. قلاب: نحوه ساخت محصولات عادت سازی توسط Nir Eyal
هوکد از روانشناسی مصرف کننده استفاده می کند تا توضیح دهد که چرا برخی محصولات دیجیتال آنقدر جذاب هستند که عادت به خود می گیرند ، در حالی که دیگران هرگز توجه کاربران را به خود جلب نمی کنند. Nir Eyal نویسنده دارای سالها تجربه به عنوان محقق ، مشاور و بنیانگذار نوپا است و آنچه را که در مورد تعامل کاربر در این کتاب آموخته است تقطیر می کند.

جلد کتاب برای هوکد توسط نیر چشم

این کتاب شامل مطالعات موردی و نمونه هایی از محصولات واقعی ، از جمله آیفون ، فیس بوک و توییتر است و الگویی را ارائه می دهد که چگونه می توان مشتریان را به طرز ظریف ترغیب کرد تا دوباره و دوباره به یک محصول برگردند. هرکسی که برنامه ها یا سایر محصولات را طراحی می کند که به تعامل کاربر طولانی مدت متکی است ، می خواهد این کتاب را بخواند.

8. کاربر پسند Cliff Kuang و Robert Fabricant
User Friendly یک کتاب جذاب است که طراحی UX را از زاویه ای منحصر به فرد ارائه می دهد: تاریخچه طراحی و ظهور محصولات کاربر پسند. طراحان و نویسندگان همکار Cliff Kuang و Robert Fabricant توضیح می دهند که چگونه طراحی ما را به عنوان افراد و به عنوان یک جامعه شکل می دهد در حالی که بحث در مورد دلایل طراحی UX در دنیایی که محصولات با طراحی ضعیف می توانند منجر به خطاهای وحشتناک شوند ، بسیار مهم است.

جلد کتاب از Friendly Friendly توسط Cliff Kuang & Robert Fabricant

نویسندگان تحقیق و گزارش مفصل را با تجربه عملی خود در این زمینه ترکیب می کنند و به کتابی منجر می شوند که شما را به طراحی UX و دنیای اطراف شما به روشی متفاوت تبدیل کند.

9. خراب شده توسط طراحی توسط مایک مونتیرو
اگر طراح هستید ، احتمال اینکه ویران شده توسط طراحی زیاد شود ، شما را عصبانی می کند. طراح و نویسنده مایک مونتیرو با مشاهدات خود به دنبال شرکتی است ، اما او همچنین به چیزی اشاره دارد که طراحان اساسی باید در کار خود بدانند: هر آنچه که طراحان ایجاد می کنند ، این توانایی را دارند که رفتار انسان را شکل دهند. این بدان معنی است که طراحی می تواند بهترین ها را در ما به ارمغان آورد ، اما همچنین می تواند بدترین را به وجود آورد. و در دنیایی که قلدری ، نظریه های توطئه و نفرت به صورت آنلاین گسترش می یابد ، این چیزی است که طراحان باید به آن توجه کنند تا اطمینان حاصل شود که طرح های آنها به این مشکل نمی افزایند.

جلد کتاب برای Ruined by Design توسط مایک مونتیرو

این کتاب به بررسی اخلاق کار طراحان می پردازد و مشاهده می کند که طراحان مسئول در نظر گرفتن راه های ایجاد شده بر جهان چه تأثیراتی دارند.

کشف کتابهای طراحی حتی بیشتر
بسیاری از کتابهای طراحی شگفت انگیز دیگر در هر موضوعی که می توانید به آنها فکر کنید وجود دارد. اگر این لیست چیزی را که شما به آن علاقه دارید پوشش ندهید ، کمی تحقیق به مواردی که متناسب با نیازهای شما باشد ، اشاره دارد.

اگر این مقاله را با ارزش پیدا کردید ، موارد زیر را نیز مفید خواهید یافت:

11 کتاب برتر برای طراحان UX و علاقه مندان به UX
7 مدرسه برتر طراحی UX (و نحوه انتخاب یک)
برای داشتن یک طراح UX به چه مدارکی نیاز دارید؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button