انتشار اپلیکیشن در اپ استور

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

اپ استور فروشگاهی برای ارائه اپلیکیشن گوشی‌هایی با سیستم عامل ios می‌باشد. انتشار اپلیکیشن در اپ استور به سادگی گوگل پلی نیست. برای تایید، اپلیکیشن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. توسعه دهندگان باید محصولی بسازند تا مورد تایید اپ استور قرار بگیرد. برای ثبت اپلیکیشن در اپ استور باید ابتدا خود را رجیستر کرده و به عنوان یک Developer معرفی کنید. با گسترش تحریم‌ها، برنامه‌ و اپلیکیشن‌هایی که توسط برنامه نویسان ایرانی ثبت شده بودند از اپ استور حذف شدند و باعث بروز مشکلاتی برای دارندگان گوشی‌های اپل شد.دارندگان گوشی‌های ios مانند اندروید نمی‌توانند برنامه‌های خود را به طور مستقیم نصب کنند. شرکت اپل دارای قوانینی است که توسعه دهندگان باید این قوانین را رعایت کنند.
محتوای اپلیکیشن بررسی می‌شود و نباید در باره مسائلی نظیر نژاد، مذهب، جنسیت و یا محتوای دروغین باشد.
محتوا نباید از نظر حقوقی به شخص دیگری تعلق داشته باشد.
نباید آسیب و ضرر جانی، مالی یا روحی به کاربر وارد کند.
اطلاعات توسعه دهنده به طور کامل درج شده باشد تا در صورتی که کاربر بخواهد از او سوالی بپرسد بتواند با او ارتباط برقرار کند.
پس از بررسی قوانین اپل و نوشتن اپلیکیشن، برنامه خود را حتما تست کنید. در صورتی که برنامه شما خطا داشته باشد قطعا رد خواهد شد. با وجود برنامه نویسی عالی احتمال خطا در هیچ برنامه‌ای صفر نیست و پیدا کردن باگ ممکن است. پس قبل از انتشار برنامه حتما آن را تست کنید. بر روی تمام دستگاه‌ها با سیستم عامل ios مانند آیفون و آیپد آن را تست کنید. بررسی برنامه در صفحه نمایش ‌های گوناگون خطاهای احتمالی را نشان خواهد داد. اگر خطایی هم باشد در این مرحله و قبل از انتشار می‌توانید آن را رفع کنید.
برای انتشار اپلیکیشن در اپ استور باید حساب توسعه دهندگان اپل را دارا باشید. برای ساخت این حساب باید سالانه 99 دلار پرداخت کنید. علاوه بر هزینه آن به دلیل تحریم، این امکان برای توسعه دهندگان ایرانی وجود ندارد. بسیاری از شرکت‌ها هستند که می‌توانید برای ساخت اکانت اپل از آن‌ها کمک بگیرید.
حساب iTunes connect بسازید. با این حساب می‌توانید تمام اپ‌های خود را مدیریت کنید. باید قبل از واگذاری اپلیکیشن در اپ استور اطلاعات لازم برای انتشار و توزیع اپلیکیشن را در این قسمت وارد کنید.
قبل از ثبت اپلیکیشن در اپ استور برای برنامه خود یک آیکون مناسب طراحی کنید. این آیکون معرف برنامه شماست پس باید به درستی انتخاب شود. همچون پلی استور باید تعدادی اسکرین شات از برنامه خود قرار دهید که کاربر قبل از دانلود با محیط آن آشنا شود. در نهایت نام اپلیکیشن، شماره نسخه و مشخصات آن را قرار دهید.

مراحل بارگزاری اپلیکیشن در اپ استور

1- بارگزاری فیلدی از برنامه با Xcode
2- اپلیکیشن خود را آپلود کنید.
3- میتوانید جزییات را مشاهده و ویرایش کنید.
4- فایل آرشیو مورد نظر را برروی اپ استور آپلود کنید.
5- در صورت اجرای صحیح تمام مراحل کد اپلیکیشن به سرور اپل ارسال می‌شود.
6- استفاده از قابلیت TestFlight برای انتشار برنامه و تست آن توسط تست کننده‌ها
7- پس از اعتبارسنجی برنامه وارد مرحله waiting for review می‌شود. در صورت ریجکت شدن می‌توانید با اپل ارتباط برقرار کرده و اشکالات آن را رفع نمایید.
8- در این مرحله می‌توانید برنامه خود را به صورت دستی یا اتوماتیک منتشر کنید.
درثبت اپلیکیشن در اپ استور و طراحی آن نگران نباشید. سعی کنید از اشتباهات سایر برنامه نویسان درس عبرت بگیرید و آن‌ها را در برنامه خود برطرف کنید. سعی کنید برنامه شما از دیگر برنامه‌های اپ استور متمایز باشد اما از برخی از ویژگی‌های سایر برنامه‌ها نیز استفاده کنید. مشخصات دقیق اپلیکیشن خود را به طور دقیق توصیف کنید. هرچقدر توضیحات جامع‌تر و کامل‌تر باشد، کاربران در استفاده و آشنایی با نرم افزار دچار مشکل نمی‌شوند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button