طراحی و ساخت اپلیکیشن حرفه ای

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

طراحی اپلیکیشن حرفه‌ ای

اپلیکیشن‌ها ابتدا برای سرگرمی و بازی طراحی می‌شدند. با گسترش نیازهای مردم جهان سبب شد تا طراحان، استراتژی‌های جدیدی برای طراحی اپلیکیشن خود در نظر بگیرند. همین امر موجب شد تا اپلیکیشن‌ها حالت ساده خود را از دست داده و ساخت اپلیکیشن حرفه ‌ای مورد اهمیت قرار بگیرد. پیشرفت علم و فناوری سبب شد تا گوشی‌های همراه با سیستم عامل اندروید و ios ساخته شوند. عطش مردم در استفاده از گوشی‌های هوشمند روز به روز بیشتر شد. این امر طراحی اپلیکیشن‌ حرفه ‌ای برای موبایل را به همراه داشت.

قیمت طراحی اپلیکیشن حرفه ای

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت و هزینه ساخت انواع اپلیکیشن حرفه ای و یا ساخت وب اپلیکیشن با گروه برنامه نویسی لاراولیا ارتباط برقرار نمایید و از راهنمایی های کارشناسان ما استفاده نمایید.

تلفن تماس دفتر: 0869 3266 031

تلفن همراه و ارتباط از طریق واتس اپ: 9199 591 0913

زبان‌های برنامه نویسی در ساخت اپلیکیشن حرفه ‌ای

زبان‌هایی که برای ساخت اپلیکیشن حرفه ‌ای استفاده می‌شوند روز به روز در حال رشد هستند. یک طراح اپلیکیشن باید با تمام زبان‌های برنامه نویسی اپلیکیشن آشنایی داشته باشد تا بتواند برای پلتفرم‌های گوناگون اپلیکیشن طراحی کند. زبان برنامه نویسی python ، Java ، php از زبا‌ن‌های پر استفاده در طراحی اپلیکیشن حرفه ‌ای هستند. طراحی اپلیکیشن حرفه ای

زبان برنامه نویسی python

از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن است. با استفاده از این زبان برنامه نویسی می توانید اقداماتی نظیر توسعه وب، توسعه اپلیکیشن ها، تولید GUI های دسکتاپ، توسعه نرم افزارهای کاربردی و آنالیز داده های عددی و علمی را انجام دهید.

زبان برنامه نویسی Java

یکی از قدیمی‌ترین و پر طرفدارترین زبان‌های برنامه نویسی است. سیستم عامل اندروید با زبان برنامه نویسی جاوا کدنویسی شده است.

زبان برنامه نویسی php

تا قبل از پیدایش PHAP، فقط برای طراحی سایت مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما بعد از آن این قابلیت بوجود آمد که بتوان ار php برای طراحی اپلیکیشن حرفه ‌ای نیز استفاده کرد. از زبان PHP برای طراحی وب اپلیکیشن استفاده می شود.

استانداردهای لازم برای طراحی اپلیکیشن حرفه ‌ای

طراح اپلیکیشن قبل از ساخت وب اپلیکیشن باید مواردی را در نظر گرفته و سپس اقدام به طراحی نماید. در مرحله اول باید بررسی کند که این اپلیکیشن توسط چه افرادی و برای رفع چه نیازی ساخته می‌شود. مخاطبان اپلیکیشن‌ها بسته به نوع کاربرد و استفاده، گروه‌های مختلفی از افراد جامعه هستند.

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی با یک اپلیکیشن سرگرمی یکسان نخواهد بود. در طراحی قالب و گرافیک اپلیکیشن باید نوع فعالیت اپلیکیشن در نظر گرفته شود. رنگ بندی که برای قالب اپلیکیشن سرگرمی ساخته می‌شود معمولا رنگ‌های شاد و متنوع هستند اما یک اپلیکیشن فروشگاهی باید تم رنگی رسمی داشته باشد.

ساخت اپلیکیشن نباید به‌گونه‌ای باشد که کاربر به آن بی اعتماد شود. به طور مثال اپلیکیشنی را در نظر بگیرید که از کاربر اطلاعات تماس بخواهد. اگر خود اپ اطلاعات تماس نداشته باشد، منجر به بی اعتمادی کاربر می‌شود. در صورت ممکن از کاربران اطلاعات غیر ضروری مثل کدپستی یا آدرس نخواهید.

ساخت اپلیکیشن حرفه‌ ای نیازمند طراحی رابط کاربری حرفه‌ای نیز هست. کاربران در هر رنج سنی و سطح سوادی باید بتوانند از اپلیکیشن استفاده کنند. به طور مثال در یک فروشگاه اینترنتی خریداران دارای سطح سواد و سن و جنسیت متفاوتی هستند. این افراد نباید در استفاده از اپلیکیشن نیازمند دانش یا مهارت یا تخصص خاصی باشند.

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی اپلیکیشن حرفه‌ای حجم آن است. زمانی که اپلیکیشن اجرا می‌شود، باید فایل‌هایی را برای شروع به کار خود بخواند. اگر حجم اپلیکیشن زیاد باشد، اجرای آن به کندی صورت می‌گیرد. سرعت پایین اپلیکیشن نارضایتی کاربران را به همراه خواهد داشت. کاهش حجم فایل اجرایی رغبت کاربران را در دانلود کردن اپلیکیشن نیز بیشتر می‌کند. نام گذاری و انتخاب آیکون در طراحی اپلیکیشن حرفه ‌ای باید براساس محتوا و کاری که اپلیکیشن انجام می‌دهد، باشد. کاربر باید بتواند با دیدن آیکون و نام اپلیکیشن متوجه موضوع و کاربرد آن شود. در زمان بروز وقفه اپلیکیشن باید واکنش مثبتی داشته باشد. به طور مثال زمانی که تلفن شما زنگ می‌خورد، باید وقفه‌ای در برنامه ایجاد شده و پس از اتمام تماس به حالت عادی به کار خود ادامه دهد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
Call Now Button