طراحی اپلیکیشن اختصاصی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ساخت اپلیکیشن اختصاصی

با گسترش استفاده از گوشی‌های همراه، استفاده از کامپیوترها کمتر شده است. روز به روز به تعداد کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند اضافه می‌شود. تمام کسب و کارها برای پیش گرفتن از رقبای تجاریشان به دنبال طراحی اپلیکیشن مرتبط با کسب و کار خود هستند. اپلیکیشن نرم افزاری است که برای اجرا در گوشی‌های موبایل هوشمند طراحی می‌شوند. اپلیکیشن می‌تواند آموزشی، مذهبی، کتابی و یا در رابطه با پزشک و سلامت باشد.

اپلیکیشن موبایل سبب می‌شود کسب و کار شما در هر مکان و زمان برای مشتری قابل دستیابی باشد. برند تجاری خود را توسعه دهید. از رقبای خود پیشی بگیرید.کاربران خود را از اطلاعیه‌ها و اخبار از طریق نوتیفیکیشن مطلع سازید.

طراحی اپلیکیشن اختصاصی

برخی از افراد سالها در حال فروش سنتی و یا فروش از طریق وب سایت بوده اند و حالا برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار و پیش گرفتن از رقبا به دنبال طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای فروش محصولات و یا خدمات خود هستند. این افراد دریافته‌اند که انتظار کاربران از اپلیکیشن موبایل چیزی فراتر از یک وب سایت است. هر کسب و کاری برای متمایز بودن باید به دنبال طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای خود باشد.

مزایای طراحی اپلیکیشن اختصاصی:

 • طراحی اپلیکیشن اختصاصی متناسب با وب سایت انجام می‌شود و همین امر در برندینگ کسب و کار بسیار موثر خواهد بود.
 • تمام ایده‌های خود را می‌توانید در آن پیاده سازی کنید.
 • آنچه کاربر در استفاده از اپلیکیشن به آن نیاز دارد را بررسی نموده و امکانات لازم برای برآورده کردن آن‌ها را در اپلیکیشن قرار می‌دهید.
 • اعمال تغییرات در آن راحت تر از نمونه‌های کپی برداری شده انجام می‌شود.
 • در نهایت سبب افزایش اعتبار شما در مقابل مشتریان و کاربرانتان خواهد شد.
 • محصولات شما را به صورت اختصاصی به نمایش می‌گذارد.
 • متناسب با لوگو و رنگ سازمانی شما طراحی می‌شود.
 • امکان ثبت نام کاربران در آن وجود دارد.
 • هزینه طراحی اپلیکیشن اختصاصی پس از بررسی سفارش مشتری و نیاز کاربران مشخص می‌شود.
 • با ایجاد اپلیکیشن از رقبا متمایز می‌شوید.
 • کاتالوگ شما به صورت دیجیتال بر روی اپلیکیشن قرار می‌گیرد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه بالای تبلیغات و چاپ کاتالوگ نیست.
 • به روز رسانی محصولات بدون محدودیت زمانی و مکانی انجام می‌پذیرد.

اپلیکیشن باید در زمان نصب حجم پایینی داشته باشد. هرچه فایل حجم کمتری داشته باشد کاربر رغبت بیشتری برای نصب آن پیدا می‌کند. رابط کاربری منحصر به فرد داشته باشد. کاربر پس از استفاده از نرم افزار حس رضایتمندی داشته باشد. اپلیکیشن‌ها معمولا پس از استفاده توسط کاربران و اجرایی شدن آن‌ها، با خطاهایی مواجه می‌شود. باید تیم پشتیبانی وجود داشته باشد تا این خطاها را در اسرع وقت و در کوتاهترین زمان ممکن برطرف نماید. اپلیکیشن‌ها برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی می‌شوند.

طراحی اپلیکیشن اختصاصی اندروید

اپلیکیشن اختصاصی اندروید اپلیکیشن‌هایی هستند که بر روی گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید قابل اجرا هستند. تعداد کاربرانی که از گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند نسبت به ios بیشتر است. زیرا ios سیستم عامل گوشی‌های اپل بوده و قیمت بالایی دارند. برای طراحی یک اپلیکیشن اختصاصی اندروید ابتدا باید هدف مشخص شود. باید ویژگی‌ها و مزیت‌های که اپلیکیشنی که قرار است طراحی شود، با سایر اپ‌های مشابه دارد مشخص شود. مرحله دوم طراحی گرافیکی اپلیکیشن است که توسط تیم ui/ux انجام می‌شود. در مرحله بعد ظاهر اپلیکیشن از طریق برنامه نویسی پیاده سازی می‌شود. بعد از طراحی نوبت به برنامه نویسی می‌رسد. طراحی اپلیکیشن به زبان‌های گوناگون سی شارپ، پایتون، جاوا، کاتلین انجام می‌پذیرد. اما زبان استاندارد برای طراحی اپلیکیشن، جاوا است. دیتابیس متناسب با ظاهر و اطلاعات طراحی می‌شود. سپس برای پویا و داینامیک ساختن نرم افزار، api نویسی انجام می‌شود. مرحله آخر تست اپلیکیشن بر اساس تعداد کاربران و شرایط استفاده از آن خواهد بود.

به طور کلی می‌توان گفت هر اپلیکیشن دارای دو قسمت front-end و back-end است.

Front-end تمام قسمت‌هایی که کاربر با آن تعامل دارد را شامل می‌شود. تقریبا 20 درصد از کل اپلیکیشن را به خود اختصاص می‌دهد و شامل طرح‌های گرافیکی و بصری اپلیکیشن است.

Back-end تمام اتفاقاتی است که در پشت اپلیکیشن اتفاق می‌افتد. شامل پایگاه داده، کدهای نوشته شده و اطلاعات کاربر است. این قسمت 80 درصد از کل اپلیکیشن را به خود اختصاص می‌دهد.

اهمیت یک اپلیکیشن بر اساس تعداد افرادی که از آن اپ استفاده می‌کنند مشخص می‌شود. در نهایت برای عرضه اپلیکیشن، می‌توانید آن را از طریق مارکت‌های موجود منتشر کنید. که معروف‌ترین مارکت play store می‌باشد و یا از طریق تبلیغات اینترنتی و یا شرکت‌های فعال در زمینه بازاریابی، اپلیکیشن را به فروش برسانید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
Call Now Button