چگونه می توانیم به یک توسعه دهنده وب تبدیل شویم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

فناوری نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارد ، از ساده ترین برنامه ها تا ابتدایی ترین اختراعات. هر وب سایت یا نرم افزاری که با آن روبرو می شویم توسط یک توسعه دهنده وب ساخته شده است – اما توسعه وب دقیقا چیست و یک توسعه دهنده وب چه کاری انجام می دهد؟

از نظر بیرونی ، می تواند مانند یک زمینه پیچیده ، گیج کننده و تا حدودی غیرقابل دسترسی به نظر برسد. بنابراین ، برای اینکه کمی به این صنعت جذاب توجه کنیم ، معرفی نهایی توسعه وب و آنچه برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده کاملاً وب است ، لازم است.

جهت سفارش برنامه نویسی اختصاصی و یا ساخت وب اپلیکیشن با گروه برنامه نویسی لاراولیا ارتباط برقرار نمایید.

در این راهنما ، اصول اولیه توسعه وب را با جزئیات خواهیم گذراند ، و اساسی ترین مهارت ها و ابزاری را که برای ورود به صنعت لازم دارید ، به شما نشان خواهیم داد. بیایید ابتدا پیش زمینه ای بدست آوریم – ما باید یاد بگیریم که قبل از دویدن راه برویم. اگر از قبل با اصول اولیه توسعه وب و تاریخچه آن آشنا نیستید ، کافی است روی پیوند لنگر کلیک کنید تا مستقیماً به قسمت بعدی بروید.

بیا بریم!

توسعه وب چیست؟
تاریخچه مختصری از شبکه جهانی وب
یک توسعه دهنده وب چیست؟
زبان های برنامه نویسی ، کتابخانه ها و چارچوب ها
چه چیزی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب نیاز دارد؟
1. توسعه وب چیست؟
توسعه وب فرایند ساخت وب سایت ها و برنامه های کاربردی برای اینترنت یا شبکه خصوصی است که به عنوان یک اینترانت شناخته می شود. توسعه وب مربوط به طراحی وب سایت نیست؛ بلکه ، همه چیز در مورد برنامه نویسی و برنامه نویسی است که عملکرد وب سایت را تأمین می کند.

از ساده ترین صفحات وب استاتیک گرفته تا سیستم عامل ها و برنامه های رسانه های اجتماعی ، از وب سایت های تجارت الکترونیکی گرفته تا سیستم های مدیریت محتوا (CMS). همه ابزارهایی که بطور روزانه از طریق اینترنت استفاده می کنیم توسط توسعه دهندگان وب ساخته شده اند.

توسعه وب به سه لایه تقسیم می شود: برنامه نویسی سمت مشتری (پیش زمینه) ، برنامه نویسی سمت سرور (باطن) و فناوری پایگاه داده.

بیایید با جزئیات بیشتری به هر یک از این لایه ها نگاهی بیندازیم.

طرف مشتری
برنامه نویسی سمت مشتری یا توسعه جلوه ای ، به همه چیزهایی که کاربر نهایی بطور مستقیم تجربه می کند ، اشاره دارد. کد سمت مشتری در یک مرورگر وب اجرا می شود و مستقیماً به آنچه افراد هنگام بازدید از وب سایت مشاهده می کنند مربوط می شود. مواردی مانند چیدمان ، فونت ها ، رنگ ها ، منوها و فرم های تماس با همگی توسط جبهه هدایت می شوند.

سمت سرور
برنامه نویسی سمت سرور یا توسعه پس زمینه ، همه چیز درباره آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد است. باطن در واقع بخشی از وب سایت است که کاربر در واقع نمی بیند. این مسئول ذخیره و سازماندهی داده ها و اطمینان از اجرای همه کاره در طرف مشتری است. این کار را با برقراری ارتباط با جبهه انجام می دهد. هر وقت اتفاقی در سمت مشتری رخ می دهد – مثلاً کاربر یک فرم را پر کند – مرورگر یک درخواست را به سمت سرور ارسال می کند. سمت سرور با اطلاعات مربوطه در قالب کد frontend “پاسخ می دهد” که مرورگر می تواند آن را تفسیر و نمایش دهد.

بیشتر بیاموزید: تفاوت بین ظاهر و پس زمینه چیست؟

فناوری پایگاه داده
وب سایتها همچنین به فناوری پایگاه داده متکی هستند. این پایگاه داده شامل کلیه پرونده ها و مطالب لازم برای عملکرد یک وب سایت است ، آن را به گونه ای ذخیره می کند که امکان بازیابی ، سازماندهی ، ویرایش و ذخیره آسان آن را فراهم می آورد. این پایگاه داده بر روی یک سرور اجرا می شود ، و بیشتر وب سایت ها به طور معمول از نوعی سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) استفاده می کنند.

به طور خلاصه: فناوری های اولیه ، باطن و پایگاه داده همه با هم برای ایجاد و اجرای یک وب سایت یا برنامه کاملاً کاربردی همکاری می کنند و این سه لایه پایه و اساس توسعه وب را تشکیل می دهد.

تفاوت بین توسعه وب و طراحی وب
ممکن است شما اصطلاحات توسعه وب و طراحی وب را بطور متناوب بشنوید ، اما این دو چیز بسیار متفاوت هستند.

یک طراح وب و توسعه دهنده وب را تصور کنید که برای ساخت خودرو همکاری می کند: توسعه دهنده از تمام اجزای عملکردی مانند موتور ، چرخ ها و چرخ دنده ها مراقبت می کند ، در حالی که طراح مسئولیت هر دو جنبه بصری – نحوه اتومبیل را دارد. ظاهر ، چیدمان داشبورد ، طراحی صندلی ها – و برای تجربه کاربری ارائه شده توسط خودرو ، بنابراین چه درایو روان باشد.

طراحان وب نحوه طراحی و احساس وب سایت را طراحی می کنند. آنها طرح وب سایت را الگوبرداری می کنند و از استفاده منطقی ، کاربرپسند و دلپذیر استفاده می کنند. آنها همه عناصر بصری مختلف را در نظر می گیرند: از چه طرح های رنگی و قلم استفاده می شود؟ چه دکمه ها ، منوهای کشویی و پیمایش ها باید گنجانده شود ، و کجا؟ کاربر با چه ویژگی های لمسی تعاملی ارتباط برقرار می کند تا از نقطه A تا B برسد؟ طراحی وب همچنین معماری اطلاعات وب سایت را در نظر می گیرد ، تعیین می کند چه محتوا در آن گنجانده شود و در کجا قرار گیرد.

طراحی وب یک زمینه بسیار گسترده است و اغلب به نقش های خاص تری از قبیل طراحی کاربر تجربه ، طراحی رابط کاربری و معماری اطلاعات تقسیم می شود.

این وظیفه توسعه دهنده وب است که این طراحی را انجام دهد و آن را به یک وب سایت زنده و کاملاً کاربردی تبدیل کند. یک توسعه دهنده جلوه طراحی بصری را همانطور که توسط طراح وب ارائه شده است می گیرد و آن را با استفاده از زبان های رمزگذاری مانند HTML ، CSS و JavaScript می سازد. یک توسعه دهنده باطن قابلیت های پیشرفته تر سایت مانند عملکرد پرداخت را در سایت تجارت الکترونیکی ایجاد می کند.

به طور خلاصه ، یک طراح وب معمار است ، در حالی که توسعه دهنده وب سازنده یا مهندس است.

2. تاریخچه مختصری از شبکه جهانی وب

وب همانطور که امروز می دانیم ده ها سال است که ساخته شده است. برای کمک به درک نحوه کار توسعه وب ، بیایید به جایی برگردیم که همه چیز در آن آغاز شده است و نحوه تحول اینترنت در طول سالها را بررسی کنیم.
1965: اولین WAN (شبکه گسترده)
اینترنت در واقع شبکه ای از شبکه ها است که همه WAN های مختلف را به هم متصل می کند. WAN مخفف Wide Area Network است ، یک شبکه ارتباطی که مسافت جغرافیایی زیادی دارد. اولین WAN در سال 1965 در انستیتوی فناوری ماساچوست تاسیس شد. بعداً ، این WAN با نام ARPANET شناخته می شود. در ابتدا توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع ایالات متحده سرمایه گذاری شد.

1969: اولین پیام اینترنتی
در اکتبر 1969 ، چارلی کلاین ، دانشجوی UCLA ، اولین پیام اینترنتی را ارسال کرد. او سعی کرد از طریق شبکه ARPANET کلمه “ورود” را به موسسه تحقیقاتی استنفورد ارسال کند ، اما این سیستم پس از دو حرف اول سقوط کرد. با این حال ، حدود یک ساعت بعد ، سیستم بازیابی شد و متن کامل با موفقیت تحویل داده شد.

دهه 1970: ظهور LAN (شبکه محلی)
در اوایل دهه 70 شاهد توسعه چندین فناوری LAN آزمایشگاهی بود. LAN مخفف Local Area Network است ، یک شبکه رایانه ای که دستگاه های اطراف را در همان ساختمان ها – مانند مدارس ، دانشگاه ها و کتابخانه ها – به هم وصل می کند. برخی از نقاط عطف قابل توجه شامل توسعه اترنت در Xerox Parc از 1973-1974 ، و توسعه ARCNET در 1976 است.

1982 – 1989: پروتکل کنترل انتقال (TCP) ، پروتکل اینترنت (IP) ، سیستم نام دامنه و دسترسی به شماره گیری
در سال 1982 ، پروتکل کنترل انتقال (TCP) و پروتکل اینترنت (IP) به عنوان پروتکل ARPANET پدیدار شدند و TCP / IP امروز پروتکل استاندارد اینترنت است. در سال 1983 ، سیستم نام دامنه تأسیس شد و روشی کاربر پسند تر برای تعیین برچسب ها و تعیین وب سایت ها (به عنوان مثال حرفه ای به جای یک سری اعداد) فراهم کرد. در سال 1987 ، سیسکو اولین روتر خود را ارسال کرد و در سال 1989 ، World.std.com اولین ارائه دهنده تجاری دسترسی به اینترنت dial-up شد.

1990: تیم برنرز لی و HTML
در سال 1990 ، تیم برنرز لی ، دانشمند CERN (سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای) HTML – HyperText Markup Language را توسعه داد. HTML تبدیل به یک ساختمان اساسی اینترنت شد و هنوز هم هست.

1991: جریان جهانی وب جریان اصلی دارد
با ظهور مرورگر اینترنت بصری ، شبکه جهانی وب راه خود را به جریان اصلی تبدیل کرد. از سال 2018 ، بیش از 4 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود دارد.

3- یک توسعه دهنده وب چه می کند؟

نقش توسعه دهنده وب ایجاد و نگهداری وب سایت ها است. توسعه دهندگان وب می توانند به صورت داخلی یا مستقل کار کنند ، و وظایف و مسئولیتهای خاص در آن بستگی به این دارد که آیا به عنوان یک توسعه دهنده مقدماتی ، با پس زمینه یا کامل پشته کار می کنید. توسعه دهندگان کامل پشته در هر دو ظاهر و پس زمینه تخصص دارند. ما جزئیات بیشتری راجع به آنچه که یک توسعه دهنده کامل پشته بعداً انجام می دهد ، خواهیم دید.

توسعه دهندگان وب مسئول ساخت محصولی هستند که هم نیاز مشتری و هم مشتری مشتری یا کاربر نهایی را برآورده سازد. توسعه دهندگان وب به منظور درک چشم انداز با ذینفعان ، مشتری ها و طراحان همکاری می کنند: چگونه وب سایت نهایی باید نگاه و عملکرد داشته باشد؟

بخش بزرگی از توسعه وب همچنین به شناسایی و رفع اشکالات می پردازد تا دائماً بهینه سازی و بهبود یک وب سایت یا سیستم انجام شود. بنابراین توسعه دهندگان وب به دنبال حلال های مشکل هستند و مرتباً راه حل ها و راه حل های مختلف را ارائه می دهند تا هموار کار خود را ادامه ندهند.

البته همه توسعه دهندگان وب به زبان های برنامه نویسی خاصی مهارت دارند. با این حال ، توسعه دهندگان مختلف بسته به عنوان شغلی خاص و حوزه تخصص خود با زبان های مختلفی کار می کنند. بیایید با جزئیات بیشتری به لایه های مختلف توسعه وب و کارهای مرتبط بپردازیم.

 

یک توسعه دهنده frontend چه کاری انجام می دهد؟
این وظیفه برنامه نویسان برای ایجاد کد در ظاهر وب سایت یا برنامه است. یعنی بخشی از وب سایت که کاربر می بیند و با آن تعامل دارد. آنها داده های پس زمینه را گرفته و آن را به چیزی تبدیل می کنند که به راحتی قابل درک ، لذت بخش و کاملاً کاربردی برای کاربر روزمره است. آنها از طرحی که توسط طراح وب ارائه شده اند کار می کنند و آنها را با استفاده از HTML ، JavaScript و CSS (بیشتر در مورد موارد بعدی) به زندگی می رسانند.

توسعه دهنده جلوه چیدمان ، عناصر تعاملی و ناوبری وب سایت مانند دکمه ها و پیمایش ها ، تصاویر ، محتوا و پیوندهای داخلی (پیوندهایی را که از یک صفحه به صفحه دیگر در همان وب سایت حرکت می کنند) پیاده سازی می کند. توسعه دهندگان Frontend همچنین مسئول اطمینان از نمایش بهینه در مرورگرها و دستگاه های مختلف هستند. آنها وب سایت را به گونه ای کدگذاری می کنند که باعث می شود آن را متناسب با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار یا متناسب سازد ، به طوری که کاربر همان تجربه ای را که از طریق وب سایت از طریق تلفن همراه ، دسک تاپ یا تبلت بازدید می کند تجربه مشابهی کسب می کند.

توسعه دهندگان Frontend همچنین آزمایش های قابلیت استفاده را انجام داده و هرگونه ایراد ناشی از آن را برطرف می کنند. در عین حال ، آنها بهترین شیوه های SEO را در نظر می گیرند ، مدیریت گردش کار نرم افزار را حفظ کرده و ابزاری را توسعه می دهند که چگونگی تعامل کاربر با یک وب سایت در هر مرورگری را تقویت می کند.

توسعه دهنده باطن چه کاری انجام می دهد؟
باطن در اصل مغزهای پشت صورت (قسمت جلویی) است. بنابراین یک توسعه دهنده باطن وظیفه ساخت و نگهداری فن آوری مورد نیاز برای تأمین نیرو از بخش اصلی را دارد که از سه بخش تشکیل شده است: یک سرور ، یک برنامه و یک بانک اطلاعاتی.

کدی که برنامه نویسان باطن ایجاد می کند ، اطمینان حاصل می کند که همه چیز توسعه دهنده ظاهر کامل کاملاً کاربردی است ، و این کار توسعه دهنده باطن است تا اطمینان حاصل کند که سرور ، برنامه و بانک اطلاعاتی همه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. بنابراین چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ ابتدا از زبانهای سمت سرور مانند PHP ، Ruby ، ​​Python و Java برای ساخت برنامه استفاده می کنند. سپس آنها از ابزارهایی مانند MySQL ، Oracle و SQL Server برای پیدا کردن ، ذخیره یا ویرایش داده ها و ارسال مجدد آن به کاربر در کد ظاهر استفاده می کنند.

درست مانند توسعه دهندگان اولیه ، توسعه دهندگان باطن برای درک نیازها و نیازهای آنها با مشتری یا صاحب مشاغل ارتباط برقرار می کنند. آنها بسته به ویژگی های پروژه ، این موارد را به چندین طریق تحویل می دهند. وظایف معمول توسعه باطن شامل ایجاد ، ادغام و مدیریت بانک اطلاعاتی ، ساختن نرم افزار سمت سرور با استفاده از چارچوب های backend ، توسعه و بکارگیری سیستم های مدیریت محتوا (به عنوان مثال برای یک وبلاگ) و همچنین کار با فن آوری های وب سرور ، ادغام API و بهره برداری سیستم های.

توسعه دهندگان Backend همچنین وظیفه آزمایش و اشکال زدایی در مورد عناصر باطن یک سیستم یا برنامه را دارند.

یک توسعه دهنده تمام پک چه می کند؟
یک توسعه دهنده کامل پشته کسی است که “پشته” کامل فناوری را می فهمد و می تواند روی آن کار کند: یعنی ظاهر و پشتوانه. توسعه دهندگان کامل پشته در هر مرحله از فرآیند توسعه وب خبره هستند ، به این معنی که آنها برای دستیابی به امکانات کاملاً مجهز هستند ، اما همچنین می توانند استراتژی و بهترین شیوه ها را راهنمایی کنند.

بیشتر توسعه دهندگان کامل پشته ، سالها تجربه را در انواع مختلفی از نقشها جمع کرده اند و به آنها پایه و اساس کاملی در کل طیف توسعه وب می دهد. توسعه دهندگان کامل پشته در هر دو زبان جلویی و باطن و چارچوبها و همچنین در محیطهای سرور ، شبکه و میزبان ماهر هستند. آنها همچنین از نظر منطق کسب و کار و تجربه کاربری کاملاً آگاه هستند.

توسعه دهندگان تلفن همراه
توسعه دهندگان وب ممکن است در توسعه برنامه های تلفن همراه ، چه برای iOS و چه در Android تخصص داشته باشند.

توسعه دهندگان iOS برنامه هایی را تولید می کنند که با سیستم عامل iOS کار می کنند – برنامه مورد استفاده دستگاه های اپل. توسعه دهندگان iOS به Swift مسلط هستند ، زبان برنامه نویسی که اپل به طور خاص برای برنامه های خود ایجاد کرده است.

توسعه دهندگان Android برنامه هایی می سازند که با تمام دستگاه های Android مانند تلفن های هوشمند سامسونگ سازگار است. جاوا زبان رسمی برنامه نویسی برای اندروید است.

بیشتر بدانید: راهنمای شما برای ابزارهای توسعه برنامه تلفن همراه

4- زبان های برنامه نویسی ، کتابخانه ها و چارچوب ها

به منظور ایجاد وب سایت ها و برنامه ها ، توسعه دهندگان وب با زبان ها ، کتابخانه ها و چارچوب ها کار می کنند. بیایید با جزئیات به هر یک از این موارد و همچنین برخی از ابزارهای دیگر که توسعه دهندگان وب در کارهای روزانه خود استفاده می کنند نگاهی بیندازیم.

زبانها چیست؟
در دنیای توسعه وب ، زبانها بلوک ساختاری هستند که برنامه نویسان برای ایجاد وب سایت ، برنامه و نرم افزار از آن استفاده می کنند. انواع مختلفی از زبان ها از جمله زبان های برنامه نویسی ، زبان های نشانه گذاری ، زبان های شیوه نامه و زبان های پایگاه داده وجود دارد.

 

زبانهای برنامه نویسی
یک زبان برنامه نویسی در واقع مجموعه ای از دستورالعمل ها و دستوراتی است که به رایانه می گوید یک خروجی خاص تولید کند. برنامه نویسان برای نوشتن کد منبع از زبانهای برنامه نویسی به اصطلاح “سطح بالا” استفاده می کنند. زبان های سطح بالا از کلمات و نمادهای منطقی استفاده می کنند ، و خواندن و درک آنها را برای انسان آسان می کند. زبان های سطح بالا می توانند به عنوان زبان های کامپایل شده یا تفسیر شوند.

به عنوان مثال C ++ و Java ، زبانهای سطح بالا گردآوری می شوند. آنها ابتدا در یک قالب مبتنی بر متن ذخیره می شوند که برای برنامه نویسان انسانی قابل درک است اما برای رایانه ها قابل درک نیست. برای اینکه رایانه کد منبع را اجرا کند ، باید به یک زبان سطح پایین تبدیل شود. یعنی کد دستگاه. از زبانهای کامپایل شده برای ایجاد برنامه های نرم افزاری استفاده می شود.

زبان های تفسیری مانند Perl و PHP نیازی به گردآوری ندارند. در عوض ، کد منبع نوشته شده به این زبانها می تواند از طریق مترجم اجرا شود – برنامه ای که کد را می خواند و اجرا می کند. زبانهای تفسیر شده معمولاً برای اجرای اسکریپت ها استفاده می شوند ، مانند زبان هایی که برای تولید محتوا برای وب سایت های پویا استفاده می شوند.

زبانهای سطح پایین زبانهایی هستند که می توانند بطور مستقیم توسط سخت افزار رایانه شناسایی و اجرا شوند. آنها نیازی به تفسیر یا ترجمه ندارند. زبان ماشین و زبان مونتاژ نمونه هایی متداول از زبان های سطح پایین است.

برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی سال 2018 شامل Java، C، C ++، Python، C #، JavaScript، PHP، Ruby و Perl می باشد.

زبانهای نشانه گذاری
از زبان های نشانه گذاری برای مشخص کردن قالب بندی یک فایل متنی استفاده می شود. به عبارت دیگر ، یک زبان نشانه گذاری به نرم افزاری می گوید که متن را چگونه قالب بندی می کند. زبانهای نشانه گذاری کاملاً از چشم انسان قابل خواندن هستند – آنها حاوی کلمات استاندارد هستند – اما برچسب های نشانه گذاری در خروجی نهایی قابل مشاهده نیستند.

دو زبان مشهور نشانه گذاری HTML و XML هستند. HTML مخفف HyperText Markup Language است و برای ایجاد وب سایت ها استفاده می شود. هنگامی که به یک متن متنی ساده اضافه شد ، برچسب های HTML نحوه نمایش این سند توسط یک مرورگر وب را شرح می دهند. برای درک نحوه کار HTML ، اجازه دهید نمونه هایی از برچسب های جسورانه را مثال بزنیم. نسخه HTML به شرح زیر نوشته خواهد شد:

این جمله را جسورانه بیان کنید!

وقتی مرورگر این مطلب را می خواند ، می داند آن جمله را به صورت پررنگ نمایش می دهد. این چیزی است که کاربر می بیند:

این جمله را جسورانه بیان کنید!
بیشتر بدانید: HTML چیست؟ راهنمای مبتدی
XML مخفف زبان نشانه گذاری eXtensible است. این یک زبان نشانه گذاری بسیار شبیه به HTML است. با این حال ، در حالی که HTML برای نمایش داده ها با تمرکز بر نحوه به نظر رسیدن آن ، طراحی شده است ، XML صرفاً برای ذخیره و حمل و نقل داده ها طراحی شده است. بر خلاف HTML ، برچسب های XML از پیش تعریف نشده اند. بلکه آنها توسط نویسنده سند ایجاد می شوند. نکته XML ساده سازی اشتراک و انتقال داده ها ، تغییرات سکو و در دسترس بودن داده ها است ، زیرا یک نرم افزار و ابزاری مستقل از سخت افزار برای ذخیره سازی ، حمل و نقل و به اشتراک گذاری داده ها در اختیار شما قرار می دهد. می توانید در مورد XML و نحوه کار در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

زبانهای سبک
یک شیوه نامه در واقع مجموعه ای از قوانین سبک است. زبانهای صفحه ای سبک ، کاملاً به معنای واقعی کلمه ، برای اسناد سبک که به زبانهای نشانه گذاری نوشته شده اند ، استفاده می شوند.

سندی را که به زبان HTML نوشته شده است و با استفاده از CSS (شیوه نامه های آبشار) ، یک زبان سبک ، در نظر گرفته شده است. HTML مسئول محتوا و ساختار صفحه وب است ، در حالی که CSS نحوه ارائه این محتوای را به صورت بصری تعیین می کند. CSS می تواند برای اضافه کردن رنگ ها ، تغییر قلم ها ، قرار دادن پس زمینه ها و مرزها و همچنین فرم های سبک مورد استفاده قرار گیرد. همچنین از CSS برای بهینه سازی صفحات وب برای طراحی پاسخگو استفاده می شود ، و اطمینان می دهد که طرح آنها را با هر دستگاهی که کاربر در آن قرار دارد تطبیق می دهد.

بیشتر بدانید: CSS چیست؟

زبانهای پایگاه داده
زبانها فقط برای ساختن وب سایتها ، نرم افزارها و برنامه ها استفاده نمی شوند. آنها همچنین برای ایجاد و مدیریت پایگاه های داده استفاده می شوند.

از پایگاه داده برای ذخیره حجم عظیمی از داده ها استفاده می شود. به عنوان مثال برنامه موسیقی Spotify از بانک اطلاعاتی برای ذخیره فایل های موسیقی و همچنین داده هایی درباره تنظیمات گوش دادن کاربر استفاده می کند. به همین ترتیب ، برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام از داده های پایگاه داده برای ذخیره اطلاعات پروفایل کاربر استفاده می کنند. هر بار که کاربر به طریقی نمایه خود را به روز می کند ، پایگاه داده برنامه نیز به روز می شود.

بانک اطلاعاتی برای درک همان زبانی که برنامه ها در آن برنامه ریزی شده اند طراحی نشده اند ، بنابراین داشتن زبانی که آنها درک می کنند ضروری است – مانند SQL ، زبان استاندارد برای دستیابی و دستکاری پایگاه داده های رابطه ای. SQL مخفف Structured Query Language است. این نشانه گذاری خاص خود را دارد و اساساً برنامه نویسان را قادر می سازد تا با داده های نگه داشته شده در یک سیستم پایگاه داده همکاری کنند.

کتابخانه ها و چهارچوب ها چیست؟

توسعه دهندگان وب همچنین با کتابخانه ها و چارچوب ها کار می کنند. با وجود سردرگمی زیاد ، آنها یکسان نیستند – هر چند که هر دو برای آسانتر کردن کار توسعه دهنده در آنجا هستند.

کتابخانه ها و چارچوب ها در اصل مجموعه کدهای از پیش نوشته شده هستند ، اما کتابخانه ها کوچک تر هستند و تمایل به استفاده برای موارد خاص استفاده دارند. یک کتابخانه شامل مجموعه ای از شرکت های مفید است

 

سایر ابزارهای توسعه وب
توسعه دهندگان وب همچنین برای نوشتن کد خود از یک ویرایشگر متن مانند Atom ، Sublime یا Visual Studio Code استفاده می کنند. یک مرورگر وب ، مانند Chrome یا Firefox؛ و یک ابزار بسیار مهم: Git!

Git یک سیستم کنترل نسخه است که توسعه دهندگان می توانند کد خود را ذخیره و مدیریت کنند. به عنوان یک توسعه دهنده وب ، اجتناب ناپذیر است که شما باید تغییرات مداوم در کد خود داشته باشید ، بنابراین ابزاری مانند Git که به شما امکان می دهد این تغییرات را ردیابی کرده و در صورت لزوم آنها را معکوس کنید بسیار با ارزش است. Git همچنین کار با سایر تیم ها و مدیریت چندین پروژه به طور هم زمان را آسان تر می کند. Git در دنیای توسعه وب به قدری اساسی تبدیل شده است که اکنون استفاده از آن بسیار بد عمل تلقی می شود.

یکی دیگر از ابزارهای بسیار محبوب GitHub ، رابط ابری برای Git است. GitHub تمام عملکردهای کنترل نسخه Git را ارائه می دهد ، اما همچنین دارای ویژگی های خاص خود مانند ردیابی اشکال ، مدیریت کار و ویکی پروژه است. GitHub نه تنها میزبان مخازن است. همچنین یک ابزار جامع ابزار در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و پیروی از بهترین روش ها برای کد نویسی را آسان تر می کند. این مکان برای پروژه های منبع باز در نظر گرفته شده است و همچنین بستری را برای توسعه دهندگان وب فراهم می کند تا مهارت های خود را نشان دهند. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اهمیت GitHub کسب کنید.

5- برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب چه چیزی لازم است؟
شغلی در توسعه وب چالش برانگیز ، دارای پاداش مالی است و از نظر امنیت شغلی ارائه زیادی دارد. دفتر آمار کار ، 15٪ رشد اشتغال را برای توسعه دهندگان وب بین سال های 2016 و 2026 پیش بینی می کند – خیلی سریعتر از حد متوسط ​​- و توسعه دهنده وب به عنوان هشتمین عنوان برتر شغل در فناوری بر اساس حقوق و نرخ اشتغال رتبه بندی شده است.

در زمان نوشتن ، متوسط ​​حقوق برای یک توسعه دهنده وب در ایالات متحده 76271 دلار در سال است. البته ، حقوق و دستمزد بسته به موقعیت مکانی ، سالها تجربه و مهارتهای خاصی که در جدول آورده اید متفاوت است؛ در اینجا چقدر می توانید به عنوان یک توسعه دهنده وب درآمد کسب کنید.

اولین قدم برای یک حرفه در توسعه وب ، یادگیری زبان های لازم ، کتابخانه ها و چارچوب هاست. همچنین باید با برخی از ابزارهای ذکر شده در بالا و برخی اصطلاحات رایج آشنا شوید. برای یک معرفی دوستانه مبتدی ، با این 50 کلمه کلیدی توسعه وب شروع کنید که همه برنامه نویسان جدید باید یاد بگیرند.

از نظر زبانهایی که شما یاد می گیرید ، همه اینها بستگی به این دارد که آیا می خواهید روی توسعه های جلوه ای یا پشتیبان تمرکز کنید. با این حال ، همه توسعه دهندگان وب باید در HTML ، CSS و JavaScript مهارت داشته باشند ، بنابراین با یادگیری این سه شروع کنید. اگر علاقه مند به ایجاد یک وب توسعه دهنده هستید ، برای شروع کار یا 5 دوره کوتاه 5 روزه رایگان ما ، این 5 نکته را بررسی کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button