سیستم فروشگاه چند سطحی آنلاین

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

فروشگاه چند سطحی

فروشگاه چند سطحی آنلاین یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های فروشگاهی است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. البته تعداد محدودی از فروشگاه‌های آنلاین بزرگ از سیستم چند سطحی استفاده می‌کنند و به همین دلیل بسیاری از کاربران اینترنت سیستم فروشگاه چند سطحی را نمی‌شناسند.

فروشگاه چند سطحیفروشگاه‌ چند سطحی یکی از بهترین زیرساخت‌ها برای شروع یک کسب و کار آنلاین محسوب می‌شوند. بسیاری از افراد بر این باورند که فروش محصولات در فضای مجازی و خرید اینترنتی یکی از بهترین راهکارها برای افزایش حجم فروش و توسعه تجارت است. به همین دلیل است که حتی بسیاری از تجارت‌‌های سنتی در حال حرکت به سوی تجارت آنلاین هستند.

سیستم فروشگاه چند سطحی چیست؟

این سیستم، سیستمی است که فروشندگان مختلف می‌توانند در آن کالای خود را عرضه کنند. این سیستم باعث می‌شود شما بتوانید بدون نیاز به سرمایه اولیه، تنوع محصول بسیار زیادی داشته باشید و افراد مختلفی برای خرید به وب سایت فروشگاهی شما مراجعه کنند. به یاد داشته باشید که سیستم‌های فروشگاهی که دارای تنوع محصول هستند، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کنند.

این سیستم به صورت مستقیم به نرم افزار حسابداری و نرم افزارهای مدیریتی متصل مِ‌شود و به همین دلیل شما می‌توانید تسک‌های انجام شده را به خوبی مدیریت کنید. به یاد داشته باشید که معمولا در فروشگاه‌های چند سطحی کاربران و فروشندگان زیادی فعالیت می‌کنند و اگر از سیستم قدرتمند حسابداری و مدیریت بهره‌مند نباشد، اشکالات زیادی در روند کار به وجود خواهد آمد.

این سیستم می‌تواند بسیار گسترده باشد. به یاد داشته باشید که برای تأسیس چنین فروشگاهی باید مزیت‌هایی نسبت به دیگر فروشگاه‌ها داشته باشید تا بتوانید توجه و اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید. به یاد داشته باشید که طراحی فروشگاه چند سطحی باید توسط تیم قدرتمند و حرفه‌ای انجام شود تا باگ‌ نداشته باشد و بتواند بهترین پشتیبانی را به شما ارائه دهد.

در این سیستم فروشنده‌های مختلف در سایت ثبت نام می‌کنند و پس از تأیید شدن توسط مدیریت سایت می‌توانند برای ثبت و فروش کالای خود اقدام کنند. پس از ثبت سفارش از سوی مشتری، فروشندگان کالای خود را با توجه به قوانین فروشگاه اینترنتی به کاربر یا به انبار سایت ارسال می‌کنند. پس از تسویه حساب از سوی مشتری، طبق قرارداد با فروشنده کالا نیز تسویه حساب انجام می‌شود.

مزایای استفاده از سیستم فروشگاه چند سطحی

کاربران به فروشگاه‌های چند سطحی بیشتر اعتماد می‌کنند.

در جامعه امروز اگر در مورد کارآفرینی و استارتاپ صحبت کنیم، بسیاری از افراد به راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی و ورود به دنیای تجارت آنلاین و دیجیتال مارکتینگ صحبت می‌کنند. بسیاری از افراد در این راه قدم گذاشته‌اند و موفق شده‌اند و بسیاری دیگر شکست خورده‌اند. به نظر شما تفاوت این دو گروه در چیست؟

اولین قدم برای استارت‌آپ داشتن یک زیرساخت قدرتمند است. به طور کلی می‌توان گفت سیستم فروشگاه چند سطحی یکی از قوی‌ترین زیرساخت‌هایی است که می‌توان برای فروش محصولات و تجارت اینترنتی انتخاب کرد. البته به یاد داشته باشید این که چنین فروشگاهی با مهارت تمام طرحی شده باشد نیز اهمیت زیادی دارد.

زمانی که شما یک فروشگاه چند سطحی را مدیریت می‌کنید، می‌توانید با همکاری سایر افراد و به کمک سرمایه آن‌ها فروشگاه بزرگی داشته باشید و مشتریان با اهداف مختلف را جذب کنید. اگر بخواهید خودتان این کار را در یک فروشگاه اینترنتی یک سطحی انجام دهید در بهترین حالت نیاز به سرمایه کلان برای تهیه این اجناس خواهید داشت.

با استفاده از سیستم فروشگاه چند سطحی می‌توانید امکانات مختلفی را برای مشتریان خود فراهم کنید، تخفیف‌های ویژه ارائه دهید، با افراد مختلف همکاری داشته باشید و اعتماد مشتریان خود را به سادگی جلب کنید. به یاد داشته باشید که سیستم مدیریت محتوای فروشگاه‌های چند سطحی اختصاصی طراحی می‌شود و به همین دلیل می‌توانید با گذشت زمان و کسب تجربه، امکانات بیشتری برای سایت مورد نظر خود فراهم کنید.

تفاوت‌ فروشگاه‌های چند سطحی با سایر فروشگاه‌های اینترنتی

افراد دوست دارند تمام مایحتاج خود را به صورت همزمان تهیه کنند.

بدون شک تا کنون مهم‌ترین تفاوت‌های میان فروشگاه چند سطحی و سایر فروشگاه‌های اینترنتی را درک کرده‌اید و می‌دانید که استفاده از این فروشگاه چه مزایایی می‌تواند برای شما داشته باشد. در این قسمت مهم‌ترین تفاوت‌های این دو نوع سایت را بررسی می‌کنیم.

  • افراد مختلف می‌توانند در فروشگاه چند سطحی عضو شوند و برای فروش کالای خود اقدام کنند. اما در فروشگاه‌های آنلاین، دسترسی باید از سوی مدیران سایت ارائه شود و امکان فروش محصول برای همه وجود ندارد.
  • سیستم‌های فروشگاه چند سطحی به صورت مستقیم به نرم افزارهای حسابداری متصل می‌شوند.
  • در فروشگاه چند سطحی فروشنده به پنل خود دسترسی دارد و می‌تواند برای محصولات خود تصاویر، محتوا و سایر امکانات را قرار دهد. امکان ایجاد تغییر روی تمام محصولات سایت در یک فروشگاه تک سطحی وجود دارد و به همین دلیل نمی‌توان به تمام افراد دسترسی داد.

ویژگی‌های فروشگاه‌های چند سطحی

فروشگاه چند سطحی جزو بهترین زیرساخت‌ها برای آغاز تجارت آنلاین است.

در این قسمت ویژگی‌هایی که فروشگاه چند سطحی دارد را دسته‌بندی کرده‌ایم تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید.

  • امکان ارائه محصولات به صورت مرتب و دسته بندی شده: این که مشتریان بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را پیدا کنند، اهمیت زیادی دارد.
  • امکان مقایسه محصولات و نظرات کاربران: وجود چنین امکانی در وب سایت اعتماد مشتریان شما را تا حد زیادی جلب می‌کند.
  • طراحی ریسپانسیو: طراحی سازگار سایت یعنی کاربران با تمام وسایل بتوانند از وب سایت شما استفاده کنند و نیازی به بزرگ و کوچک‌کردن صفحه نداشته باشند و بتوانند با هر وسیله‌ای اعم از لپ‌تاپ، تبلت، موبایل و… از سایت شما استفاده کند.
  • دارای سیستم مدیریت محتوای شخصی سازی شده: زمانی که از CMS اختصاصی استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید با تجربه‌های جدیدی که به دست می‌آورید، تغییرات مختلفی در سایت خود اعمال کنید.
  • قابلیت اتصال به درگاه پرداخت آنلاین: این ویژگی‌ مشترک بین تمام فروشگاه‌های اینترنتی است. البته توصیه می‌شود برای جلب اعتماد مشتریان امکان پرداخت درب منزل را نیز برای آن‌ها فراهم کنید.
  • اتصال به نرم افزار حسابداری: مدیریت عملیات و خرید و فروش‌های انجام شده در طول روز اهمیت بسیار زیادی دارد.
  • ارائه آمار دقیق فروش به فروشندگان: ارائه عملکرد فروشندگان به آن‌ها کمک می‌کند که محتواهای جدیدتری تولید کنند و بدانند کدام یک از تبلیغاتی که انجام داده‌اند، بازدهی خوبی داشته است.

اکنون با فروشگاه چند سطحی و کاربرد آن آشنایی دارید و دریافته‌اید که یکی از بهترین گزینه‌ها برای استارتاپ استفاده از چنین فروشگاهی است.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پروژه

Call Now Button