طراحی باشگاه مشتریان

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

باشگاه مشتریان چیست و برای چه کسب و کارهایی کاربرد دارد؟

باشگاه مشتریان یکی از راهکارهایی است که می‌تواند به شما در توسعه کسب و کار و جلب توجه مشتریان کمک کند. جشنواره‌ها، جایزه‌ها، تخفیف‌های هدفمند و… یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند به شما در جلب توجه مشتریان و مشترک سازی کمک کنند. بنابراین باید در تجارت رویکردی را در نظر گرفت که ضمن جذب مشتری‌های جدید و تشویق آن‌ها برای خرید، مشتری‌های قبلی را نیز راضی نگه داشت و آن‌ها را به مشترکین دائمی تبدیل کرد. از طرف دیگر اگر بتوانید طرح‌هایی را پیاده سازی کنید که مشتریان را تشویق به خرید کند، می‌توانید حجم فروش و به دنبال آن درآمد خود را افزایش دهید.

باشگاه مشتریانراهکارهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند مشتریان شما را برای همیشه به شما وفادار نگه دارد؛ تنها کافی است آن‌ها را بشناسید و درک کنید که به چه چیزی نیاز دارند، با این کار به راحتی اعتماد آن‌ها را جلب می‌کنید و می‌توانید بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهید.

در این مقاله قصد داریم در مورد باشگاه مشتریان که می‌تواند یک سکوی پرتاب در جذب مشتری برای شما باشد، صحبت کنیم  و شما را با مزایای استفاده از این برنامه آشنا سازیم.

نرم افزار باشگاه مشتریان چیست؟

نرم افزار باشگاه مشتریان به شما کمک می‌کند گروه‌های مختلف بازار هدف خود را بشناسید.

بدون شک شما از ترفندهای تبلیغاتی بسیاری برای جذب مشتریان خود استفاده می‌کنید؛ اما چگونه نیاز مشتریان را می‌شناسید؟ بازار هدف شما ممکن است از افراد مختلف با سلیقه‌ها و نیازهای گوناگون تشکیل شده باشد. به همین دلیل پیدا کردن وجه تشابه بین همه آن‌ها برای ایجاد تبلیغات موفق کار سختی است.

باشگاه مشتریاناگر راهکاری وجود داشته باشد که باعث ایجاد تعامل بین شما و مشتریانتان شود، می‌توانید با استفاده از نظرات مشتریان واقعی و بدون تکیه بر حدس و گمان بهترین راهکارها برای جلب توجه آن‌ها و مشتری سازی را پیدا کنید. باشگاه مشتریان می‌تواند اعضای بازار هدف شما را در یک فضای مشخص جمع کند و به شما کمک کند که به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

شما در طول سال طرح‌های مختلفی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرید؛ به عنوان مثال تخفیف‌های مناسبتی، ارائه اشانتیون، قرعه کشی و ارائه هدیه‌های تبلیغاتی از جمله مواردی هستند که کسب و کارهای مختلف برای جذب مشتری از آن استفاده می‌کنند. تأثیر این اقدامات زمانی بیشتر است که انسجام یافته باشد و نظم دقیقی در آن وجود داشته باشد. داشتن باشگاه مشتریان در نظم بخشیدن به منافعی که برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اید، تأثیر بسیاری دارد.

بیایید با توجه به آن‌چه گفته شد، تعریف مشخصی از باشگاه مشتریان ارائه دهیم:

باشگاه مشتریان نرم افزاری برای مدیریت مشتریان و دسترسی به اعضای بازار هدف شماست که به آن‌ها کمک می‌کند از طرح‌های مختلفی که برایشان در نظر گرفته‌اید، آگاه شوند و به مشترکین وفادار با خرید‌های دائمی از برند شما تبدیل شوند.

باشگاه مشتریان چه امکاناتی دارد؟

با توضیحاتی که در مورد این خدمت ارائه شد، حتما توانسته‌اید مزایایی که این برنامه می‌تواند برای کسب و کارهای شما داشته باشد را متوجه شوید. در این قسمت ویژگی‌های مختلف باشگاه مشتریان را به شما ارائه داده‌ایم.

  • دسترسی به مشترکین وفادار و تشویق آن‌ها برای خرید بیشتر.
  • ارائه مزایا و منافع به مشتریان و ایجاد بازاریابی دهان به دهان.
  • ایجاد تعامل مستقیم با بازار هدف و بررسی نظرات آن‌ها.
  • مدیریت طرح‌های تشویقی و ارائه تخفیف‌های هدفمند.
  • اعتماد سازی و ایجاد حس وفاداری برای مشتریان.
  • بهبود رویکرد تبلیغاتی و کسب و کار با توجه به اطلاعات به دست آمده از مشتریان.

تصور کنید که به سادگی و با استفاده یک نرم افزار و ارتباط با دنیای مجازی می‌توانید از تمام این مزایا استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هیچ تبلیغاتی بالاتر از علاقه مشتریان به برند شما نیست. باشگاه مشتریان می‌تواند به شما کمک کند که در دل مخاطبان خود جا باز کنید، تا جایی که آن‌ها همیشه خرید کردن از شما را ترجیح بدهند.

چگونه از باشگاه مشتریان برای توسعه کسب و کار استفاده کنیم؟

معمولا سیستم کاری باشگاه‌های مشتریان بر پایه امتیازها می‌چرخد. مشتریان با خرید از شما یا معرفی دیگران یا هر اقدامی که شما برای آن‌ها در نظر گرفته باشید، صاحب امتیازات بیشتر می‌شوند. برای هر پاداشی که در نظر می‌گیرید، نیز می‌توانید حداقل امتیاز در نظر داشته باشید تا مشتریان با جمع آوری امتیاز بتوانند از طرح‌های تشویقی شما استفاده کنند. بنابراین به راحتی می‌توانید با استفاده از ایده‌های خلاقانه بهترین راهکار تبدیل مشتریان به مشترک را پیاده سازی کنید. به یاد داشته باشید که این فعالیت قابل توجه مشتریان وفادار قبلی برند شماست.

باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان دو نوع است که در ادامه در مورد هر کدام از‌ آن‌ها توضیح خواهیم داد:

  • باشگاه مشتریان باز: در این نوع باشگاه مشتریان جدید نیز می‌توانند عضو شوند و از امتیازات ویژه عضو شدن در باشگاه مشتریان شما بهره‌مند شوند. با وجود این که مشترکان در دریافت طرح‌های تشویقی نسبت به مشتریان اولویت دارند؛ اما این امکان وجود دارد که مشتریان با خرید دائمی از برند شما به مشترک تبدیل شوند.
  • باشگاه مشتریان محدود: در این نوع باشگاه برخلاف نمونه‌ قبلی، مشتریان احتمالی نمی‌توانند عضو شوند و تنها زمانی که به مشترک تبدیل شدند، می‌توانند در باشگاه مشتریان شما عضو شوند.

باشگاه مشتریان برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

با توجه به آن‌چه گفته شد؛ دریافته‌اید که استفاده از برنامه باشگاه مشتریان هم برای شما مزایای زیادی دارد و هم به صورت منظم و گسترده مشترکین شما از منافع خرید بهره‌مند می‌سازد. بنابراین تمام کسب و کارهایی که بازار هدف گسترده و متنوعی دارند با استفاده از این باشگاه می‌توانند به اهداف تجاری که برنامه‌ریزی کرده‌اید، دست پیدا کنند. در باشگاه‌های مشتریان می‌توانید از طرح‌های تشویقی مختلف استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که برای بازدهی بیشتر باید طرح‌هایی را انتخاب کنید که مشتریان شما به آن‌ها علاقمند باشند و همچنین دستیابی به سقف امتیاز برای رسیدن به این طرح‌ها برای آن‌ها ممکن باشد.

باشگاه مشتریانپاداش‌های ارائه شده می‌توانند بسیار خلاقانه باشند؛ از پاداش‌های مالی و ارائه تخفیف در خرید گرفته تا بستن قرارداد با سایر کسب و کارها و ایجاد امکان خرید برای مشتریان از آن‌ها.

به یاد داشته باشید که بهره‌مندی از باشگاه مشتریان حرفه‌ای با بیشترین امکانات بیشترین میزان بازدهی را برای شما دارد. بنابراین باید در انتخاب برنامه مناسب برای کسب و کار خود دقت کافی داشته باشید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
Call Now Button