نمایش وب سایت در اپلیکیشن

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

نمایش سایت در اپلیکیشن

وب اپلیکیشن به برنامه‌های تحت وب گفته می‌شود که از طریق اینترنت یا شبکه‌های محلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنچه در وب اپلیکیشن‌ها حائز اهیمت است عملکرد آن‌هاست. این نرم افزارها معمولا پر محتوا نیستند بلکه کاربردی بوده و پس از تجزیه تحلیل یک مجموعه و مشخص کردن عملکردها طراحی‌می‌شود. بسیاری از افراد تفاوت وب اپلیکیشن و وب سایت را نمی‌دانند و معمولا این دو را به جای هم استفاده می‌کنند.

اختلاف بین وب سایت و وب اپلیکیشن ظریف بوده و بررسی اختلاف بین این دو پیچیده است. بارزترین تفاوت وب سایت و وب اپلیکیشن در محتوا و عملکرد آن‌ها است. در یک وب سایت محتوا مهم است. یک وب سایت می‌تواند برای فروش محصولات باشد و یا اخباری را به طور یکسان منتشر و به کاربران نمایش می‌دهد. اما در وب اپلیکیشن تعامل و عملکرد مهم است.

وب اپلیکیشن بر اساس اطلاعات دریافتی از مشتری، خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. برای استفاده از وب سایت حتما باید به اینترنت متصل باشید در صورتی که برای وب اپلیکیشن‌ها تنها کافی است یک بار به اینترنت متصل شوید و پس از بارگزاری وب اپلیکیشن می‌توانید در دفعات بعد آن را به صورت آفلاین اجرا کنید. معروفترین وب اپلیکیشن webmaster گوگل است که اطلاعات را از سایت جمع آوری کرده و پس از تجزیه تحلیل این اطلاعات ،آن را در اختیار صاحبان وب سایت قرار می‌دهد. گوگل این اطلاعات را بر اساس اطلاعات وارد شده و رفتار کاربر در زمان بازدید و جست و جوی وب سایت جمع آوری می‌کند.

ویژگی وب اپلیکیشن

• به صورت یکپارچه بر روی دستگاه‌های مختلف اجرا می‌شود. اندازه صفحه نمایش گوشی‌ها با یکدیگر متفاوت است. این اختلاف اندازه در اجرای وب اپلیکیشن‌ها تفاوتی ایجاد نمی‌کند.
• داده ها را ذخیره سازی کرده و در حالت آفلاین نیز اجرا می‌شود.
• امکان طراحی به زبان های مختلف وجود دارد.
• سرعت و عملکرد آن نسبت به اجرای اپلیکیشن بیشتر است. برای اجرای آن‌ها نیازی به نصب اپلیکیشن نیست و همین امر سرعت اجرا را بالاتر می‌برد.
• در اجرا نیازی به اجرای نرم افزار دیگری ندارد.
• وب اپلیکیشن محدود به سیستم عامل گوشی نیست و تنها با وارد کردن آدرس در نوار مرورگر اجرا می‌شود. اپلیکیشن‌های موبایل یا اندروید هستند یا ios. در اینجا وب اپلیکیشن بدون محدودیت و در هر دو سیستم عامل قابل اجرا است. به خاطر این ویژگی به وب اپلیکیشن‌ها پیش رونده می‌گویند.
• اپلیکیشن‌ها بسته به حجمشان فضایی از حافظه گوشی شما را اشغال می‌کنند. وب اپلیکیشن یک صفحه در اینترنت است و برای اجرا نیازی به تخصیص فضای حافظه برای آن نیست.
• اجرای تحت وب آن منجر شده که مانند اپلیکیشن‌ها نیازی به بروز رسانی نداشته باشد.

فناوری‌های استفاده شده در وب اپلیکیشن‌ها

اعلان سمت سرور: در اپلیکیشن‌ها معمولا نوتیفیکیشنی به کاربر ارسال می‌شود و او را از اخبار یا به روزرسانی‌ها مطلع می‌کند. در وب اپلیکیشن نیز این قابلیت وجود دارد. در زیر نوار آدرس پیغامی ظاهر می‌شود و از شما می‌خواهد اعلان سمت سرور را فعال کنید. مزیت اعلان سمت سرور در وب اپلیکیشن‌ها ارسال آن حتی در زمان بسته بودن برنامه است. با این قابلیت می‌توان کاربران را از آخرین تغییرات مطلع کرد.

سرویس ورکرها: از نظر فنی اسکریپتی است که مروگر آن را به صورت مجزا از صفحه‌ی وب در پس‌زمینه اجرا می‌کند. در واقع ترکیبی از ویژگی‌های مثبت اپلیکیشن و وب اپلیکیشن‌های قدیمی را در قالب وب اپلیکیشن پی رونده ارائه می‌کند.

پوسته وب اپلیکیشن: قابلیت اجرا وب اپلیکیشن در زمان آفلاین بودن به معماری پوسته وب اپلیکیشن باز می‌گردد. این پوسته موجب می‌شود که محتوا به صورت پویا و مداوم در آن بارگزاری شود. از نظر فنی، این پوسته یک سری کد است که به صورت محلی در حافظه کش مرورگر دستگاه ذخیره می‌شود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button