وردپرس بهتراست یا لاراول؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

قبل از آنکه به مقایسه وردپرس و لاراول بپردازیم ابتدا به طور مختصر هریک را بررسی می‌کنیم.

وردپرس چیست؟

یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های مدیریت محتوا وردپرس است. علت این محبوبیت سادگی در استفاده، open source بودن، راحتی در توسعه، انعطاف پذیر بودن و وجود توسعه دهندگان زیاد است. این سیستم مبتنی بر php و my sql است. در ابتدا وردپرس تنها توسط وبلاگ نویسان استفاده می‌شد اما با گذشن زمان امکانات جدیدی به آن اضافه شد که سبب شده امروزه به یک CMS تبدیل شده و از آن برای طراحی فروشگاه اینترنتی نیز استفاده کنند.

وردپرس دارای افزونه‌های زیادی است. این افزونه‌ها منجر شده تا امکانات مورد نیاز از طریق آن‌ها به سایت اضافه شود. بنابراین افزودن امکانات به راحتی انجام می‌پذیرد. مهمترین ویژگی وردپرس سادگی آن است. صاحبان وب سایت و کارفرمایان می‌توانند به راحتی آن را به روز کرده و اطلاعات و محتوای خود را در آن درج کنند. علاوه بر سادگی در بروزرسانی، نگهداری از آن نیز به سادگی صورت می‌گیرد.
همانطور که گفته شد امکانات وب سایت وردپرس از طریق افزونه افزایش می‌یابد. از همین رو دارای افزونه‌های بسیاری است که هر روز بر تعداد آن افزوده می‌شود. گستردگی استفاده از وردپرس برای طراحی وب سایت موجب شده تا در سرتاسر دنیا توسعه دهندگان بسیاری قالب‌های آن را توسعه داده و خطاها و مشکلات آن را برطرف کنند.
زمانی که در استفاده از وردپرس دچار مشکل شوید با سرچ ساده می‌توانید مشکل خود را برطرف کنید. چرا که کاربران وردپرس زیاد هستند و مشکلات به محض پیدایش برطرف می‌شوند. وردپرس با تمام موتورهای جست و جو سازگار است. سازگاری آن با موتورهای جست و جو و استفاده از پلاگین‌های سئو منجر شده تا بتواند در سئو عملکرد موفقی داشته باشد.
Open source است. یعنی برای استفاده از آن نیازی به خرید لایسنس نیست. از لحاظ امنیتی نیز امنیت خوبی دارد. چرا که استفاده کنندگان و توسعه دهندگان آن زیاد هستند.

لاراول چیست؟

معروف‌ترین فریم ورک PHP بر اساس معماری MVC لاراول است. علت این محبوبیت سادگی و سرعت بالای آن است. زیرا نسبت به دیگر فریم ورک‌ها سرعت بالاتری دارد.در صورتی که بخواهید پروژه را وسعت دهید به سادگی می‌توان این کار را انجام داد چرا که لاراول از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. از معماری MVC در طراحی آن استفاده شده و در صورتی که قسمتی نیاز به تغییر داشته باشد به قسمت‌های دیگر لطمه‌ای وارد نمی‌شود.
لاراول امنیت بالایی دارد و open source بودن آن موجب شده تا علاوه بر افزایش انعطاف پذیری در هزینه‌ها صرفه جویی شود، علاوه بر این auto loading است.

مقایسه لاراول و وردپرس

 • در لاراول همه چیز را می‌توان به صورت سفارشی ایجاد کرد. در وردپرس قالب‌ها به صورت رایگان بوده که با استفاده از افزونه‌ها می‌توان آن را سفارشی کرد.
 • لاراول منحنی یادگیری بالایی دارد. منحنی یادگیری وردپرس کمتر است.
 • به روزرسانی اطلاعات و محتوا و ویرایش در وردپرس نسبت به لاراول انعطاف پذیرتر است.
 • لاراول دارای جامعه کوچکتری از توسعه دهندگان نسبت به وردپرس است.
 • در لاراول پایگاه داده مطابق با سلیقه طراح، طراحی می‌شود اما در وردپرس اساسا پایگاه داده‌ای نیست زیرا محتوا به صورت استاتیک وجود دارد.
 • لاراول یک چارچوب است و وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا.
 • در لاراول ویژگی‌هایی نظیر تایید اعتبار با ارئه نسخه جدید به روز می‌شود. در وردپرس تایید اعتبار به وسیله افزونه انجام می‌گیرد.
 • در لاراول باید کدها توسط توسعه دهنده فهمیده شوند در صورتی که در وردپرس به راحتی می‌توان کار کرد.
 • کدها در لاراول به خوبی سازماندهی شده‌اند. می‌توان در پروژه‌های دیگر از کدها استفاده نمود. زمانی که کد رشد می‌کند لاراول از کدها برای استفاده مجدد مراقبت می‌کند. این در حالی است که تمام مطالب
 • در وردپرس باید توسط توسعه دهنده حفظ شوند.
 • استفاده از افزونه‌ها در وردپرس سبب شده عملکرد و سرعت آن نسبت به لاراول کندتر باشد. اگر افزونه‌ها با کدهای قوی‌تر ایجاد شده باشند، سرعت وردپرس افزایش می‌یابد.
 • از لحاظ هزینه وب سایت‌های مبتنی بر وردپرس از قیمت پایینتری نسبت به لاراول برخوردار هستند.
 • اگر کاربران وردپرس زیاد باشند، بارگزاری و کارایی آن کند می‌شود.

 

WordPress یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که با هدف ایجاد وب سایت ها اعم از استفاده از تم های قابل تنظیم یا ایجاد راه حل های اختصاصی ایجاد شده است. از طرف دیگر Laravel یک چارچوب PHP است که برای ایجاد برنامه های وب و انواع دیگر وب سایت ها استفاده می شود. بنابراین ، چه زمانی باید یکی را بر دیگری انتخاب کنید؟ و چرا؟

بگذارید ببینیم که ما در اینجا چه چیزی را در نظر داریم.

وضعیتی را تصور کنید: مشتری آینده نگر جدید شما به تازگی به شما رسیده است که نمی دانید آیا می توانید وب سایت جدید خود را بسازید یا خیر. او یک نویسنده مسافرتی مشتاق است و می خواهد قبل از سفر به گواتمالا در پایان یک ماه مشخص ، وبلاگ خود را فعال و اجرا کند.

برای ساخت وب سایت وی از چه چیزی استفاده می کنید؟

وردپرس
لاراول
حال این را تصور کنید: مشتری های آینده نگر شما کارآفرینان باهوش فن آوری هستند که به تازگی راه اندازی جدید خود را به نمایندگی از یک سرویس رزرو آنلاین پیچیده با ویژگی های جالب و نوآورانه راه اندازی کرده اند. آنها برای توسعه وب سایت به شما کمک می کنند ، و نیاز به بی عیب و نقص بودن آن دارند.

چه چیزی را برای وب سایت خود انتخاب می کنید؟

وردپرس
لاراول
اگر تازه به عنوان یک توسعه دهنده وب شروع کرده اید و در مورد جواب ها اطمینان ندارید ، به جای مناسب رسیده اید. این مقاله برای شما مفید خواهد بود. با این حال ، حتی اگر شما در حال حاضر یک توسعه دهنده ماهر هستید ، ممکن است برای شما نیز مفید باشد. بنابراین ، اکنون ما را رها نکنید.

اصول اولیه
هنگام پرداختن به معضل وردپرس و Laravel ، می توانید با مرور ماهیت این ابزارها ، به منظور درک بهتر از توانایی های آنها ، شروع کنید.

WordPress یک CMS منبع باز آزاد است که بر اساس PHP و MySQL ساخته شده است. در سال 2003 توسط بنیانگذاران آن مت مولنویگ و مایک کوچک منتشر شد. امروزه بیش از 60 میلیون وب سایت از وردپرس استفاده می کنند ، از جمله 30٪ از 10 میلیون مکان برتر وب ، که باعث می شود آن به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان تبدیل شود.

WordPress با استفاده از یک سیستم مبتنی بر موضوع اجرا می شود و معماری افزونه را ارائه می دهد که بیش از 55000 افزونه مختلف ارائه می دهد. شما می توانید از آنها برای تغییر موضوعات استفاده کنید ، یا می توانید یک وب سایت را از ابتدا ایجاد کنید و آن را به یک راه حل سفارشی متناسب با نیاز تبدیل کنید.

علاوه بر بسته نرم افزاری WordPress.org برای رایانه شخصی شما ، برنامه های موبایل بومی نیز وجود دارند که توسط سیستم عامل های اصلی مانند Android ، iOS ، WindowsOS و Blackberry پشتیبانی می شوند.

Laravel یک چارچوب PHP با منبع آزاد است که توسط تایلور اتول ساخته شده است. این برنامه با هدف راحت تر انجام وظایف پیچیده تالیف شده است ، و هدف اصلی آن توسعه برنامه های وب است. لاراول از معماری ویژگی های بسته ها پیروی می کند و مبتنی بر مجموعه ای از مؤلفه ها / کتابخانه های قابل استفاده مجدد به نام Symfony است.

توسعه دهندگان در سراسر جهان بیشتر با این گفته موافق هستند که تیلور اتول کار بزرگی را با Laravel انجام داده است. از زمان راه اندازی اولیه آن در سال 2011 ، لاراول در یک جامعه از توسعه دهندگان موفقیت را تجربه کرده است. آخرین نسخه این فریم ورک – Laravel 5 که تحت نسخه PHP 7 منتشر شده است – بهترین رتبه بندی چارچوب PHP در GitHub است.

مشابهت ها و تفاوت ها
وقتی صحبت از تجربه کاربر (UX) می شود ، هر دو WordPress و Laravel وب سایتهایی ایجاد می کنند که عبارتند از:

عملکردی
قابل استفاده
قابل درک
قابل مدیریت
به عبارت دیگر ، هردو کاربر محور هستند و به ساختن وب سایتهای با کاربردی آسان و اختصاصی برای مدیریت نیز اختصاص دارند. محبوبیت آنها در این واقعیت نهفته است که هر دو به معنای سادگی ، شفافیت و کارآیی در راه حل های وب هستند.

و چه تفاوت هایی وجود دارد؟

برای مبتدیان ، WordPress یک سیستم است ، Laravel یک چارچوب است.

WordPress از پیش ساخته شده است اما مضامین قابل تنظیم را ارائه می دهد که می توانید با توجه به نیازهای خود (یا مشتری) خود از آنها استفاده کنید و تنظیم کنید. افزونه های مختلف با همان هدف خدمت می کنند تا به یک تجربه کاربر غنی تر و مدیریت بهتر محتوا کمک کنند.

 

از طرف دیگر ، Laravel ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد ، عمدتا برای کارهای پیچیده ای که در طی فرآیند توسعه وب سایت بوجود می آیند ، مانند تأیید اعتبار ، تأیید صحت ، مدیریت داده ها و موارد دیگر.

مزایای WordPress شامل موارد زیر است:

ساختار دوستانه موتور جستجو
مدیریت پیوند یکپارچه
ساختار پیوند ثابت را تمیز کنید
امکان اختصاص چند دسته به پست ها
فیلترهای خودکار برای قالب بندی و یک ظاهر طراحی متن در پست ها
ویرایش محتوا هم در یک ویرایشگر بصری و هم در ویرایشگر متن مبتنی بر HTML
ویژگی های قابل تنظیم با استفاده از افزونه ها
ادغام آسان خدمات شخص ثالث
حمایت گسترده جامعه در سراسر جهان
مزایای لاراول شامل موارد زیر است:

ساختار دوستانه توسعه دهنده پشتیبانی شده توسط مستندات بیش از حد
سیستم احراز هویت اجرا شده
فرآیند اعتبار سنجی و مجوز ساده برای برنامه های وب
کارهای خودکار به راحتی قابل کنترل است
ثبات در مهاجرت پایگاه داده
استقرار سریع و بدون درد برنامه ها
ویژگی های قابل تنظیم با استفاده از بسته ها
ادغام آسان خدمات شخص ثالث
حمایت گسترده جامعه در سراسر جهان

چگونه انتخاب کنید؟
اگر یک بلوک ایجاد کنید
سفر نویسنده ما را از وضعیت فوق الذکر یاد می کنید؟ خوب ، اگر او یک وبلاگ می خواهد و سریع به آن احتیاج دارد ، ما معتقدیم که باید با وردپرس بروید.

چرا این یک راه حل بهتر است؟

وردپرس در برخورد با مطالب زیادی که وب سایت آینده در اختیار دارد ، بسیار بهتر است. همچنین اگر صاحب آن وب سایت مهارت فنی قوی نداشته باشد ، مدیریت بعداً پست ها را آسانتر می کند.

علاوه بر این ، اگر مشتری شما بخواهد ، به عنوان مثال ، یک بسته جستجوگرها همه در یک در وب سایت خود اجرا کند ، می توانید از این افزونه خاص برای وردپرس استفاده کنید و کار مدیران وب سایت را کم وقت کنید.

از طرفی ، یکی از مهمترین مزایای وردپرس بودن ، داشتن سیستم عامل دوستانه موتور جستجوگر است. دانستن اینکه وبلاگ ها به عنوان خوانده شده و دنبال کردن هر چه بیشتر مخاطبان ممکن هستند ، امکان مشاهده بالاتر آنلاین ، دلیل دیگری برای انتخاب این سیستم خواهد بود.

این مورد در مورد سایر وب سایتهای مبتنی بر محتوا ، مانند پرتال های رسانه ای ، پرتفوی آنلاین ، وب سایت های تک صفحه ای ، سیستم عامل های مختلف وب ، ارائه های آنلاین برای شرکت های کوچکتر و متوسط ​​و سایت های مشابه نیز صدق می کند.

در صورت توسعه برنامه وب
در صورتی که با یک برنامه وب برخورد کرده اید و نیازهای پیچیده ای را که قبلاً دیده نشده است از طرف مشتریان خود داشته باشید (کارآفرینان تصور فنی ما را بخاطر می آورید؟) ، ممکن است بخواهید لاراول را انتخاب کنید. چرا؟ خوب ، هدف اصلی Laravel آسان کردن شغل توسعه دهنده برای مسائل پیچیده در برنامه های وب است ، بنابراین به راحتی می تواند در این نوع جستجوی شما بهتر عمل کند.

اگر شما در حال تهیه یک برنامه مدیریت داده در مقیاس بزرگ ، ابزاری نوآورانه برای همکاری تیمی از راه دور ، نمایندگی جهانی آنلاین و سایر موارد مشابه آن هستید ، ممکن است Laravel یک راه حل بهتر نیز باشد.

اگرچه سردرگم نمی شویم ، ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که با استفاده از وردپرس نمی توانید یک وب سایت پیچیده ایجاد کنید. مطمئناً می توانید و بدون شک می توانید آن را به یک مکان وب سایت پر طرفدار تبدیل کنید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که WordPress اخیراً اولین افزونه خود را برای برنامه های وب مترقی (PWA) منتشر کرده است. استفاده از PWA به تازگی در حال افزایش است زیرا آنها موقعیت یکی از مهمترین روند توسعه در سال 2018 را در اختیار دارند.

از طرف دیگر ، چندین برنامه کاربردی وجود دارد که به شما کمک می کند سیستم مدیریت محتوا را بطور خاص برای Laravel ایجاد کنید ، مانند PyroCMS ، Statamic ، اکتبر CMS ، کوارکس و دیگران.

در کل ، وقتی که با توسعه برنامه های وب سر و کار دارید ، می توانید این را به عنوان یک توصیه دنبال کنید – برای برنامه های سبک و متوسط ​​که ممکن است بخواهید از وردپرس استفاده کنید ، و برای پروژه های سنگین وزن ، ممکن است فکر کنید که به جای آن ، Laravel را انتخاب کنید. .

در صورت ساخت فروشگاه اینترنتی
آیا با استفاده از وردپرس یا Laravel می توانید یک سایت تجارت الکترونیکی ایجاد کنید؟

از آنجا که وردپرس یک افزونه بسیار محبوب به نام WooCommerce دارد که به طور خاص برای ساختن فروشگاه های آنلاین طراحی شده است ، شاید بخواهید آن را بررسی کنید. این افزونه رایگان برای منبع وردپرس است و دارای یک انجمن پشتیبانی و پشتیبانی گسترده در GitHub است. این برنامه با بیش از 600 موضوع تخصصی و موارد دیگر برای انتخاب از فهرست رسمی وردپرس همراه است.

WooCommerce یک وب سایت پاسخگو ، تعداد نامحدودی از محصولات ، ایجاد پیشنهادات و کوپن های ویژه ، راه حل های پرداخت یکپارچه ، گزارش فروش آماری و موارد دیگر ارائه می دهد.

با این حال ، اگر در حال ساختن یک فروشگاه آنلاین هستید که مثلاً بیش از 10،000 محصول را به فروش برساند ، ممکن است صرفاً به دلیل پیچیدگی آن ، استفاده از Laravel را برای این منظور در نظر بگیرید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
Call Now Button